Pilates 60ba7c54bd943550e9818fd05e6283508039160853d1c760ca5f45f192178af2

Timetables



TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
09:00 - 10:00 BODYPUMP Ris Widdicombe General
09:00 - 10:00 Pilates Helena Rowley General
10:00 - 11:00 Spinning Charles Ansari General
10:00 - 11:00 Pilates Helena Rowley Intermediate
10:00 - 10:45 HiiT Alex Fryer General
10:15 - 11:00 H20 Ris Widdicombe General
10:45 - 11:30 HiiT Alex Fryer General
11:00 - 12:30 Hatha Yoga Zsuzsa Kohan General
11:00 - 12:00 Group Cycle Terry Reader General
11:15 - 12:15 Body Conditioning Simone Afonso General
Afternoon
12:15 - 13:15 Danceworks Alison Evans General
13:15 - 14:15 Stretchworks Alison Evans General
17:30 - 18:30 Stretchworks Alison Evans General
Evening
18:30 - 19:30 Zumba Karen Freeman General
19:00 - 20:00 Hatha Yoga Laura Shave General
19:30 - 20:30 HIIT Circuit Terry Rodham Advanced
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Karen Stone General
07:00 - 08:00 BODYPUMP Dean Antoine General
08:00 - 09:00 Stretchworks Alison Evans General
09:00 - 10:15 La Barre Ballet Elena Glurdjidze Beginner
09:05 - 09:55 Core Conditioning Debbie Bonnett General
10:00 - 11:00 Zumba Melissa Thompson General
10:00 - 10:45 HiiT Gabriel Jones General
10:15 - 11:45 Sivananda Yoga Heather Mikklesen Advanced
10:45 - 11:30 HiiT Gabriel Jones General
11:00 - 12:00 Group Cycle Terry Rodham General
11:45 - 12:45 Pilates Ria General
Afternoon
12:30 - 13:30 Advanced Stretchworks Alison Evans Advanced
12:45 - 13:30 H20 Ris Widdicombe General
13:30 - 14:30 Pilates Charlotte Wise General
15:00 - 16:00 Vinyasa Fusion Yoga Biljana Sykes General
Evening
18:30 - 19:30 Pilates Farzin Ashtarieh Beginner
18:30 - 19:30 HiiT - Speed & Agility Gabriel Jones General
19:30 - 20:30 BODYPUMP Romy Etchike General
19:30 - 21:00 Restorative Flow with Meditation Sally General
20:00 - 21:00 HiiT Helena Bewick General / Adv
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:30 Group Cycle Terry Rodham Advanced
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Zsuzsa Kohan General
07:30 - 08:30 Group Cycle Terry Rodham Advanced
09:00 - 10:00 Pilates Helena Rowley General
10:00 - 11:00 BODYPUMP Alla Samarina General
10:00 - 11:30 Sivananda Yoga Pia Ingvarsson General
11:00 - 11:45 H20 Farzin Ashtarieh General
11:00 - 12:00 Intermediate Stretchworks Alison Evans Intermediate
Afternoon
12:00 - 13:00 PureStretch Heather Mikklesen General
12:30 - 13:30 HiiT Johnny Mills General / Adv
13:00 - 14:00 Zumba Gary Taylor General
14:00 - 15:00 Pilates Ris Widdicombe General
Evening
18:30 - 19:30 Body Blast Alex Fryer General
19:30 - 20:30 Zumba Gary Taylor General
19:30 - 20:30 Pilates Ria General
20:00 - 21:00 HiiT Alex Fryer General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:15 HiiT Simon Darius General / Adv
07:00 - 08:00 BODYPUMP Venus Cordon General
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Karen Stone General
08:00 - 09:00 Advanced Stretchworks Alison Evans Advanced
09:00 - 10:00 Pilates on the Ball Helena Rowley Intermediate
09:15 - 10:00 H20 Peter Willmott General
10:00 - 11:00 Pre and Post Natal Helena Rowley General
10:00 - 11:00 50 / 50 Simone Afonso General
10:00 - 10:45 HiiT Johnny Mills General
10:45 - 11:30 HiiT Johnny Mills General
11:00 - 12:00 BODYATTACK Venus Cordon General
11:00 - 12:00 Hatha Yoga Karen Stone General
Afternoon
12:00 - 13:30 Tai Chi Yuka General
12:15 - 13:15 Zumba Karen Freeman General
13:30 - 14:30 Stretchworks Alison Evans General
14:00 - 15:00 Pilates Shanti Bhoola-Evans General
15:00 - 16:00 Pilates Basics Shanti Bhoola-Evans Beginner
Evening
18:30 - 19:30 Group Cycle Terry Rodham General
18:30 - 19:30 Pilates Jenni General
19:30 - 20:30 HiiT Circuit Terry Rodham General / Adv
20:00 - 21:00 Hatha Yoga Tatjana General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:30 HiiT Simon Darius General
08:45 - 09:45 PureStretch Heather Mikklesen General
09:00 - 10:00 BODYPUMP Lana Murgelas General
10:00 - 11:30 Hatha Yoga Chris Intermediate
10:00 - 11:00 Spinning Heather Mikklesen General
10:05 - 10:50 Aqua Aerobics Vini Navas General
11:00 - 12:00 Danceworks Alison Evans General
11:45 - 12:45 Pilates Graeme General
Afternoon
12:00 - 13:00 Stretchworks Alison Evans General
13:30 - 15:00 Hatha Yoga Tina Abbey General
Evening
19:00 - 20:00 Hatha Yoga Karen Stone General
19:00 - 20:00 HiiT Martin Jennings General / Adv
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
08:15 - 09:15 Pilates Benita Beginner
08:30 - 09:30 Spinning Simon Darius General
09:15 - 10:15 Pilates Benita Intermediate
09:45 - 10:15 HiiT Simon Darius General / Adv
10:00 - 11:00 Body Conditioning Ayesha Appiah General
10:15 - 11:15 Hatha Yoga Heather General
11:00 - 12:00 Funky Step Simone Afonso General
11:15 - 13:15 Asthanga Yoga Karen Stone Intermediate
Afternoon
13:00 - 14:00 Low Fu Tae Bo Noel Smith General
16:00 - 17:00 HiiT Albert Linsdell General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
09:00 - 10:00 Body Conditioning Dean Antoine General
10:00 - 11:00 BODYPUMP Dean Antoine General
10:30 - 12:00 Hatha Yoga Terry Reader General
11:00 - 11:45 Hi Lo Simone Afonso General