Pilates 60ba7c54bd943550e9818fd05e6283508039160853d1c760ca5f45f192178af2

Timetables



TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
07:00 - 08:30 Sunrise Hatha Yoga Zsuzsa Kohan General
08:30 - 10:00 Iyengar Yoga Jackie General
09:00 - 10:00 BODYPUMP Sophie H General
09:30 - 10:30 HiiT Alex Fryer General
10:00 - 11:00 Pilates Farzin Ashtarieh General
10:00 - 11:00 Body Combat Sophie H General
10:15 - 11:00 H20 Ris Widdicombe General
11:00 - 12:30 Dynamic Hatha Yoga Zsuzsa Kohan General
11:15 - 12:15 Body Conditioning Simone Afonso General
Afternoon
12:15 - 13:15 Danceworks Alison Evans General
12:30 - 13:30 Swiss Ball Heather Mikkelsen General
12:30 - 13:00 Summer Abs Blast Miranda General
13:15 - 14:15 Stretchworks Alison Evans General
13:30 - 14:30 Pilates Jenni General
17:30 - 18:30 Stretchworks Alison Evans General
Evening
18:30 - 19:30 Zumba Mario General
19:00 - 20:00 Hatha Yoga Laura Shave General
19:30 - 20:30 HIIT Circuit Terry Rodham Advanced
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Karen Stone General
07:00 - 08:00 BODYPUMP Dean Antoine General
08:00 - 09:00 Pilates Farzin Ashtarieh General
08:00 - 09:00 Stretchworks Alison Evans General
09:00 - 10:15 La Barre Ballet** Elena Glurdjidze Beginner
09:00 - 09:45 HIIT Katie Dutton General
09:15 - 10:00 Pure Stretch Debbie Bonnett General
10:00 - 11:00 Zumba Yrene General
10:00 - 10:45 HIIT Katie Dutton General
10:15 - 11:15 Hatha Yoga Flow Heather Mikkelsen General
10:15 - 11:00 Aqua Zumba Farzin Ashtarieh General
11:00 - 12:00 Group Cycle Terry Rodham General
11:45 - 12:45 Pilates Agnes General
Afternoon
12:00 - 13:00 Advanced Stretchworks Alison Evans Advanced
13:30 - 14:30 Pilates Charlotte Wise General
Evening
18:30 - 19:30 Pilates Farzin Ashtarieh Beginner
18:30 - 19:30 Funky Step Simone Afonso General
18:30 - 19:30 HiiT Alex Fryer Advanced
19:30 - 20:30 Body Conditioning Simone Afonso General
20:30 - 21:30 Cuban Salsa Sony Beginner
21:30 - 22:30 Cuban Salsa Sony Improver
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:30 Group Cycle Terry Rodham Advanced
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Zsuzsa Kohan General
07:30 - 08:30 Group Cycle Terry Rodham Advanced
08:30 - 09:30 Body Combat Venus Cordon General
09:00 - 10:00 Pilates Farzin Ashtarieh General
09:45 - 10:45 BODYPUMP Alla Samarina General
10:00 - 11:00 Stretch & Tone Heather Mikkelsen General
11:00 - 12:30 Vinyasa Flow Yoga Violet Monis General
11:00 - 11:45 H20 Farzin Ashtarieh General
11:00 - 12:00 Intermediate Stretchworks Alison Evans Intermediate
Afternoon
12:00 - 13:00 Danceworks Alison Evans General
12:30 - 13:30 HIIT Catherine Baxendale General
12:30 - 13:30 Fitness Pilates Violet Monis General
13:00 - 14:00 Zumba Deby Mendes General
14:00 - 15:30 Iyengar Yoga Jackie General
Evening
18:30 - 19:30 Body Blast Alex Fryer General
19:30 - 20:30 Barre Pilates Fusion Farzin Ashtarieh General
19:30 - 20:30 Zumba Toni Rovoroni General
20:00 - 21:00 HiiT Alex Fryer General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:15 Spivi Group Cycle David General
07:00 - 08:00 Hatha Yoga Karen Stone General
07:15 - 08:15 BODYPUMP Venus Cordon General
08:15 - 09:00 Sufferfest (SUF) Cycle [Virtual] General
08:45 - 10:00 La Barre Ballet* Elena Glurdjidze General
09:00 - 10:00 Threshold Circuits Terry Rodham Advanced
09:15 - 10:00 H20 Peter Willmott General
10:00 - 11:00 Yoga Barre Karen Stone General
10:00 - 11:00 50 / 50 Simone Afonso General
11:00 - 12:00 Sh'Bam Venus Cordon General
11:00 - 12:00 Hatha Yoga Karen Stone General
Afternoon
12:00 - 13:30 Tai Chi Yuka General
12:15 - 13:15 Zumba Karen Freeman General
12:30 - 13:00 Summer Abs Blast Miranda General
13:15 - 14:15 Stretchworks Alison Evans General
14:00 - 15:00 Pilates Shanti Bhoola-Evans Intermediate
15:00 - 16:00 Clinical Pilates Shanti Bhoola-Evans Beg/Remedial
Evening
18:30 - 19:30 Spivi Group Cycle David General
19:00 - 20:00 Pilates Jenni Intermediete
19:30 - 20:30 Box HIIT Jay Ingleton General
20:00 - 21:00 Hatha Yoga Tatjana General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
06:30 - 07:30 Triple HIIT Simon Darius General
07:45 - 08:45 Stretchworks Alison Evans General
08:45 - 09:45 Stretch & Tone Heather Mikkelsen General
08:45 - 09:45 BODYPUMP Lana Murgelas General
10:00 - 11:00 Spinning Heather Mikkelsen General
10:00 - 11:30 Anusara Yoga Michaela Shirandami Int / Adv
10:00 - 10:45 Aqua Aerobics Simone Afonso General
11:00 - 12:00 Stretchworks Alison Evans General
Afternoon
12:00 - 13:00 Pilates Graeme General
12:00 - 13:00 Sh'Bam Venus Cordon General
13:30 - 15:00 Hatha Yoga Tina Abbey General
Evening
19:00 - 20:00 Hatha Yoga Karen Stone General
19:00 - 20:00 HIIT Catherine Baxendale General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
08:15 - 09:15 Pilates Shanti Bhoola-Evans Beginner
08:30 - 09:30 Spivi Group Cycle David General
09:15 - 10:15 Pilates Shanti Bhoola-Evans Intermediate
09:45 - 10:30 HiiT David Intermediate
10:00 - 11:00 Body Conditioning Ayesha Appiah General
10:15 - 11:15 Rebel Yoga Heather Mikkelsen General
11:00 - 12:00 Funky Step Simone Afonso General
11:15 - 12:15 Dynamic Yoga Karen Stone General
Afternoon
12:00 - 13:00 BodyPump Mari General
12:15 - 13:15 Yoga Barre Karen Stone General
13:15 - 14:15 Zumba Karen Freeman General
TIME ACTIVITY INSTRUCTOR LEVEL
Morning
09:00 - 10:00 Body Conditioning Dean Antoine General
10:00 - 11:00 BODYPUMP Dean Antoine General
10:30 - 12:00 Hatha Yoga Terry Reader General
11:00 - 11:45 Hi/Lo, Core & More Simone Afonso General
Afternoon
17:15 - 18:30 Yin Yoga & Guided Meditation Zsuzsa Kohan General